MEA

Tjänstgöringstid : 5651 dagar
allmän ranking : 4e
Reserv : 1 892 315 193 equus
Ägarhistorik
Enhörningsponny Highlandponny Gulbrun
22:00
Energi
34%
Hälsa
100%
Moral
100%

Färdigheter

Totalt: 8169.08

Uthållighet
652.8625
1305.72
Snabbhet
750.8105
1501.62
Dressyr
834.9895
1669.98
Galopp
668.416
1336.83
Trav
568.6875
1137.38
Hoppning
608.772
1217.54
Ras: HighlandponnyÅlder: 10 år 4 månader
Art: EnhörningsponnyHöjd: 144 cm
Kön: hingstVikt: 399 kg
Päls: Gulbrun Född: 16/12/2025
Uppfödare: Skadi Inkomster: 406 Equus

Vinster

trophee trophee2 trophee3
Galopplopp 0000
Travlopp 0000
Fälttävlan 0011
Hästhoppning 0500
Dressyr 0042
Genetisk potential Totalt: 10023.03
Uthållighet2405.14  Galopp1226.08
Snabbhet1705.92  Trav1423.98
Dressyr1583.28  Hoppning1678.63
BLUP:
19.77
-100 0+100

Utmärkt egenskap

Uthållighet
2405.14
2405.14
2405.14
Snabbhet
1705.92
1705.92
1705.92
Dressyr
1583.28
1583.28
Galopp
1226.08
1226.08
Trav
1423.98
1423.98
Hoppning
1678.63
1678.63
1678.63
Denna häst har 945 ypperlighetsstjärnor.

centre Ridcenterbonusar

uthållighet: +14, snabbhet: +14, dressyr: +14, galopp +14, trav: +14, hoppning: +14

corneEnhörning

dressyr: +15

selleclassique3x3*** Engelsk sadel

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

brideclassique3x3*** Engelskt träns

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

falabellaFalabella

dressyr: +9, galopp +7, trav: +8

tapisclassique1x1* engelskt schabrak

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bande1x1* Benlindor

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1


Enhörningar är hästdjur med ett horn i pannan. Detta horn ger dem en dressyrbonus på +15.

De avlas fram på ett särskilt sätt:

  • båda föräldrarna måste vara enhörningar av samma ras
  • 1 betäckningsomgång måste vara tillgänglig
då har du 1 chans på 5 att få ett enhörningsföl.

När samma enhörningssto fött 5 föl i rad utan att föda något enhörningsföl är nummer 6e garanterad att vara ett enhörningsföl.

Efter en betäckning av ett enhörningssto måste du vänta 10 timmar i verklig tid innan du kan betäcka henne igen eller betäcka ett potentiellt enhörningsföl.

Ridcenter

Fram till:
23 oktober 2026
Box:
box 3*** vattentråg dusch lin
Fördelar:
foder morot 3*** engelsk sadel 3*** engelskt träns 1* engelskt schabrak 1* luva 1* benlindor

Träning

Uthållighet
Snabbhet
Dressyr
Galopp
Trav
Hoppning

Tävlingar

specialisationclassiqueDenna häst har inriktningen Engelsk ridning.

Fortplantning

Information

reproductionBetäckningar: 0
arbreStamtavla
chevalAvkomma