Clausewitz

Tjänstgöringstid : 223 dagar
allmän ranking : 202a
Reserv : 80 316 equus
Ägarhistorik
18:30
Energi
22%
Hälsa
100%
Moral
100%

Färdigheter

Totalt: 3409.57

Uthållighet
371.241
742.48
Snabbhet
322.1295
644.26
Dressyr
459.627
919.25
Galopp
194.197
388.39
Trav
289.1695
578.34
Hoppning
68.42
136.84
Ras: FrieserÅlder: 12 år 8 månader
Art: RidhästHöjd: 155 cm
Kön: valackVikt: 471 kg
Päls: Svart Född: 11/03/2026
Uppfödare: Clausewitz Inkomster: 2 502 Equus

Vinster

trophee trophee2 trophee3
Galopplopp 0823
Travlopp 0247
Fälttävlan 05145
Hästhoppning 0211
Dressyr 0343
Genetisk potential Totalt: 3398.00
Uthållighet709.50  Galopp388.39
Snabbhet642.55  Trav574.94
Dressyr896.06  Hoppning186.55
BLUP:
100.00
-100 0+100

Ursprung

Fader: Ouranos
Moder: Gaia
Frieser
100.0%

Utmärkt egenskap

Uthållighet
709.5
709.5
Snabbhet
642.56
642.56
Dressyr
896.06
896.06
Galopp
388.39
388.39
Trav
574.94
574.94
Hoppning
186.55
Denna häst har 282 ypperlighetsstjärnor.

centre Ridcenterbonusar

uthållighet: +14, snabbhet: +14, dressyr: +14, galopp +14, trav: +14, hoppning: +14

pommeorGuldäpple

uthållighet: +11, snabbhet: +11, dressyr: +11, galopp +11, trav: +11, hoppning: +11

peigneMankam

uthållighet: +4, snabbhet: +4

curepiedHovkrats

dressyr: +8

potgraisseStor burk med fett

uthållighet: +8, snabbhet: +8

maleValack

uthållighet: +8, snabbhet: +8, dressyr: +4

brideclassiqueposeidonPoseidons träns

uthållighet: +6, snabbhet: +6, dressyr: +6, galopp +6, trav: +6, hoppning: +6

selleclassiqueposeidonPoseidons sadel

uthållighet: +6, snabbhet: +6, dressyr: +6, galopp +6, trav: +6, hoppning: +6

tapisclassiqueposeidonPoseidons schabrak

uthållighet: +6, snabbhet: +6, dressyr: +6, galopp +6, trav: +6, hoppning: +6

bonnetposeidonPoseidons luva

uthållighet: +6, snabbhet: +6, dressyr: +6, galopp +6, trav: +6, hoppning: +6

bandeposeidonPoseidons lindor

uthållighet: +6, snabbhet: +6, dressyr: +6, galopp +6, trav: +6, hoppning: +6


Ridcenter

Namn:
Fram till:
24 november 2026
Box:
box 3*** vattentråg dusch lin
Fördelar:
foder havre morot sörp 3*** engelsk sadel 3*** engelskt träns 1* engelskt schabrak 1* luva 1* benlindor

Träning

Uthållighet
Snabbhet
Dressyr
Galopp
Trav
Hoppning

Tävlingar

specialisationclassiqueDenna häst har inriktningen Engelsk ridning.

Fortplantning

Information

Biellotsihtse är en valack och kan därför inte fortplanta sig.
reproductionBetäckningar: 0
arbreStamtavla
chevalAvkomma