Clausewitz

Tjänstgöringstid : 223 dagar
allmän ranking : 202a
Reserv : 80 316 equus
Ägarhistorik

Lo-cat-sith

compagnoncatsidhe4
22:30
Energi
15%
Hälsa
100%
Moral
100%

Färdigheter

Totalt: 18168.89

Uthållighet
306.831
613.66
Snabbhet
1801.171
3602.34
Dressyr
2373.176
4746.35
Galopp
1426.9385
2853.88
Trav
1009.4945
2018.99
Hoppning
2166.833
4333.67
Ras: KWPNÅlder: 16 år 4 månader
Art: RidenhörningHöjd: 154 cm
Kön: hingstVikt: 484 kg
Päls: Musblack Född: 10/04/2026
Uppfödare: Clausewitz Inkomster: 6 420 Equus

Vinster

trophee trophee2 trophee3
Galopplopp 0134
Travlopp 02611
Fälttävlan 0171510
Hästhoppning 021017
Dressyr 00913
Genetisk potential Totalt: 15031.77
Uthållighet813.22  Galopp2361.23
Snabbhet2982.68  Trav1650.88
Dressyr3877.59  Hoppning3346.15
BLUP:
100.00
-100 0+100

Utmärkt egenskap

Uthållighet
813.229
813.229
Snabbhet
2982.68
2982.68
2982.68
Dressyr
3877.59
3877.59
3877.59
3877.59
Galopp
2361.24
2361.24
2361.24
Trav
1650.88
1650.88
1650.88
Hoppning
3346.15
3346.15
3346.15
3346.15
Denna häst har 1447 ypperlighetsstjärnor.

centre Ridcenterbonusar

uthållighet: +17, snabbhet: +17, dressyr: +17, galopp +17, trav: +17, hoppning: +17

corneEnhörning

dressyr: +15

pommeorGuldäpple

uthållighet: +11, snabbhet: +11, dressyr: +11, galopp +11, trav: +11, hoppning: +11

selleclassique3x3*** Engelsk sadel

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

brideclassique3x3*** Engelskt träns

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

peigneMankam

uthållighet: +4, snabbhet: +4

potgraisseStor burk med fett

uthållighet: +8, snabbhet: +8

tapisclassique1x1* engelskt schabrak

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bonnet1x1* Luva

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bande1x1* Benlindor

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

compagnoncatsidhe4Lo-cat-sith

snabbhet: +13


Enhörningar är hästdjur med ett horn i pannan. Detta horn ger dem en dressyrbonus på +15.

De avlas fram på ett särskilt sätt:

  • båda föräldrarna måste vara enhörningar av samma ras
  • 1 betäckningsomgång måste vara tillgänglig
då har du 1 chans på 5 att få ett enhörningsföl.

När samma enhörningssto fött 5 föl i rad utan att föda något enhörningsföl är nummer 6e garanterad att vara ett enhörningsföl.

Efter en betäckning av ett enhörningssto måste du vänta 10 timmar i verklig tid innan du kan betäcka henne igen eller betäcka ett potentiellt enhörningsföl.

Ridcenter

Fram till:
14 november 2026
Box:
box 3*** vattentråg dusch lin
Fördelar:
foder havre morot sörp 3*** engelsk sadel 3*** engelskt träns 1* engelskt schabrak 1* luva 1* benlindor

Träning

Uthållighet
Snabbhet
Dressyr
Galopp
Trav
Hoppning

Tävlingar

specialisationclassiqueDenna häst har inriktningen Engelsk ridning.

Fortplantning

Information

reproductionBetäckningar: 13
arbreStamtavla
chevalAvkomma