asterix

Tjänstgöringstid : 134 dagar
allmän ranking : 409e
Reserv : 396 945 equus
Ägarhistorik
Ridhäst Lusitano Svart
22:30
Energi
23%
Hälsa
100%
Moral
100%

Färdigheter

Totalt: 20457.29

Uthållighet
477.789
955.58
Snabbhet
782.3105
1564.62
Dressyr
3454.4025
6908.81
Galopp
2308.559
4617.12
Trav
2944.5555
5889.11
Hoppning
261.0295
522.06
Ras: LusitanoÅlder: 5 år 4 månader
Art: RidhästHöjd: 158 cm
Kön: hingstVikt: 503 kg
Päls: Svart Född: 13/05/2026
Uppfödare: AU_002 Inkomster: 382 Equus

Vinster

trophee trophee2 trophee3
Galopplopp 0000
Travlopp 0001
Fälttävlan 0000
Hästhoppning 0011
Dressyr 0103
Genetisk potential Totalt: 24640.40
Uthållighet2784.45  Galopp4437.43
Snabbhet3871.13  Trav5742.34
Dressyr6506.28  Hoppning1298.77
BLUP:
-11.65
-100 0+100

Utmärkt egenskap

Uthållighet
2784.45
2784.45
2784.45
Snabbhet
3871.13
3871.13
3871.13
3871.13
Dressyr
6506.28
6506.28
6506.28
6506.28
6506.28
6506.28
Galopp
4437.43
4437.43
4437.43
4437.43
Trav
5742.34
5742.34
5742.34
5742.34
5742.34
Hoppning
1298.77
1298.77
Denna häst har 2407 ypperlighetsstjärnor.

centre Ridcenterbonusar

uthållighet: +12, snabbhet: +12, dressyr: +12, galopp +12, trav: +12, hoppning: +12

selleclassique3x3*** Engelsk sadel

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

brideclassique3x3*** Engelskt träns

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

peigneMankam

uthållighet: +4, snabbhet: +4

curepiedHovkrats

dressyr: +8

potgraisseStor burk med fett

uthållighet: +8, snabbhet: +8

tapisclassique1x1* engelskt schabrak

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bonnet1x1* Luva

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bande1x1* Benlindor

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

heracleshorseshoesdressageHerakles hästsko – Dressyr

dressyr: +17, galopp +5, trav: +8


Ridcenter

Fram till:
12 november 2026
Box:
box 2** vattentråg lin
Fördelar:
foder havre morot sörp 1* engelsk sadel 1* engelskt träns 1* engelskt schabrak 1* luva 1* benlindor

Träning

Uthållighet
Snabbhet
Dressyr
Galopp
Trav
Hoppning

Tävlingar

specialisationclassiqueDenna häst har inriktningen Engelsk ridning.

Fortplantning

Information

reproductionBetäckningar: 0
arbreStamtavla
chevalAvkomma