Skadi

Tjänstgöringstid : 1797 dagar
allmän ranking : 34e
Reserv : 563 550 equus
Ägarhistorik
Enhörningsponny Highlandponny Musblack
09:00
Energi
100%
Hälsa
100%
Moral
100%

Färdigheter

Totalt: 2546.82

Uthållighet
252.4495
504.90
Snabbhet
176.7985
353.60
Dressyr
246.4725
492.94
Galopp
190.229
380.46
Trav
148.3605
296.72
Hoppning
259.0995
518.20
Ras: HighlandponnyÅlder: 3 år
Art: EnhörningsponnyHöjd: 144 cm
Kön: stoVikt: 423 kg
Päls: Musblack Född: 29/05/2026
Uppfödare: Skadi

Utrustning

inga för närvarande!

Föremål

inga för närvarande!

Vinster

trophee trophee2 trophee3
Galopplopp 0000
Travlopp 0000
Fälttävlan 0000
Hästhoppning 0000
Dressyr 0000
Genetisk potential Totalt: 10249.70
Uthållighet2479.13  Galopp1251.19
Snabbhet1735.27  Trav1458.81
Dressyr1621.12  Hoppning1704.18
BLUP:
-84.80
-100 0+100

Utmärkt egenskap

Uthållighet
2479.13
2479.13
2479.13
Snabbhet
1735.27
1735.27
1735.27
Dressyr
1621.12
1621.12
1621.12
Galopp
1251.19
1251.19
Trav
1458.81
1458.81
Hoppning
1704.18
1704.18
1704.18
Denna häst har 968 ypperlighetsstjärnor.

centre Ridcenterbonusar

uthållighet: +10, snabbhet: +10, dressyr: +10, galopp +10, trav: +10, hoppning: +10

corneEnhörning

dressyr: +15

curepiedHovkrats

dressyr: +8


Enhörningar är hästdjur med ett horn i pannan. Detta horn ger dem en dressyrbonus på +15.

De avlas fram på ett särskilt sätt:

  • båda föräldrarna måste vara enhörningar av samma ras
  • 1 betäckningsomgång måste vara tillgänglig
då har du 1 chans på 5 att få ett enhörningsföl.

När samma enhörningssto fött 5 föl i rad utan att föda något enhörningsföl är nummer 6e garanterad att vara ett enhörningsföl.

Efter en betäckning av ett enhörningssto måste du vänta 10 timmar i verklig tid innan du kan betäcka henne igen eller betäcka ett potentiellt enhörningsföl.

Ridcenter

Namn:
Fram till:
17 november 2026
Box:
box 1* halm
Fördelar:
foder havre

Träning

Uthållighet
Snabbhet
Dressyr
Galopp
Trav
Hoppning

Fortplantning

Information

reproductionBetäckningar: 0
arbreStamtavla
chevalAvkomma