Tessimmi

Tjänstgöringstid : 2153 dagar
allmän ranking : 12e
Reserv : 26 123 046 equus
Ägarhistorik
Ridenhörning Curlyhäst Fux
08:00
Energi
80%
Hälsa
100%
Moral
94%

Färdigheter

Totalt: 4618.87

Uthållighet
608.8565
1217.71
Snabbhet
393.5855
787.17
Dressyr
353.3135
706.63
Galopp
280.4515
560.90
Trav
427.0255
854.05
Hoppning
246.2035
492.41
Ras: CurlyhästÅlder: några timmar
Art: RidenhörningHöjd: 90 cm
Kön: hingstVikt: 90 kg
Päls: Fux Född: 05/10/2026
Uppfödare: Tessimmi

Utrustning

inga för närvarande!

Föremål

inga för närvarande!
Genetisk potential Totalt: 18403.33
Uthållighet4851.83  Galopp2234.85
Snabbhet3136.39  Trav3402.86
Dressyr2815.47  Hoppning1961.93
BLUP:
-100.00
-100 0+100

Utmärkt egenskap

Uthållighet
4851.83
4851.83
4851.83
4851.83
4851.83
Snabbhet
3136.39
3136.39
3136.39
3136.39
Dressyr
2815.47
2815.47
2815.47
Galopp
2234.85
2234.85
2234.85
Trav
3402.86
3402.86
3402.86
3402.86
Hoppning
1961.93
1961.93
1961.93
Denna häst har 1784 ypperlighetsstjärnor.

corneEnhörning

dressyr: +15


Enhörningar är hästdjur med ett horn i pannan. Detta horn ger dem en dressyrbonus på +15.

De avlas fram på ett särskilt sätt:

  • båda föräldrarna måste vara enhörningar av samma ras
  • 1 betäckningsomgång måste vara tillgänglig
då har du 1 chans på 5 att få ett enhörningsföl.

När samma enhörningssto fött 5 föl i rad utan att föda något enhörningsföl är nummer 6e garanterad att vara ett enhörningsföl.

Efter en betäckning av ett enhörningssto måste du vänta 10 timmar i verklig tid innan du kan betäcka henne igen eller betäcka ett potentiellt enhörningsföl.

Ridcenter

Ridenhörning Musblack tobiano
Hi 18403.33 är yngre än 6 månader gammal och bor med sin mamma, så du behöver inte placera den i ett ridcenter än.

Träning

pictoalertHi 18403.33 kommer att kunna tränas vid 2 år.
Han är bara några timmar nu!

Fortplantning

pictoalertHi 18403.33 kommer att kunna ge betäckningserbjudanden vid 2 år 6 månader.
Han är bara några timmar nu!

Information