Hannirona

Tjänstgöringstid : 3231 dagar
allmän ranking : 1a
Reserv : 98 047 133 equus
Ägarhistorik
Enhörningsponny Shetlandsponny Fux
08:30
Energi
71%
Hälsa
100%
Moral
100%

Färdigheter

Totalt: 6522.53

Uthållighet
367.1015
734.20
Snabbhet
611.1975
1222.39
Dressyr
701.0395
1402.08
Galopp
569.161
1138.32
Trav
180.7515
361.50
Hoppning
832.0165
1664.03
Ras: ShetlandsponnyÅlder: 11 år 8 månader
Art: EnhörningsponnyHöjd: 107 cm
Kön: hingstVikt: 308 kg
Päls: Fux Född: 01/10/2026
Uppfödare: Hannirona Inkomster: 649 Equus

Vinster

trophee trophee2 trophee3
Barrel race 0000
Cutting 0000
Trail 0000
Reining 0100
Western pleasure 0510
droite
Genetisk potential Totalt: 5410.19
Uthållighet608.99  Galopp944.19
Snabbhet1013.93  Trav299.85
Dressyr1162.97  Hoppning1380.25
BLUP:
100.00
-100 0+100

Utmärkt egenskap

Uthållighet
608.993
608.993
Snabbhet
1013.93
1013.93
Dressyr
1162.97
1162.97
Galopp
944.196
944.196
Trav
299.854
299.854
Hoppning
1380.25
1380.25
Denna häst har 484 ypperlighetsstjärnor.

cravacheRidspö

dressyr: +4, galopp +9, trav: +9, hoppning: +9

corneEnhörning

dressyr: +15

sellewestern3x3*** Westernsadel

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

bridewestern3x3*** Westernträns

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

tapiswestern2xvert2** westernschabrak

uthållighet: +2, snabbhet: +2, dressyr: +2, galopp +2, trav: +2, hoppning: +2

bande2xvert2** Benlindor

uthållighet: +2, snabbhet: +2, dressyr: +2, galopp +2, trav: +2, hoppning: +2

falacorneFalahorn

uthållighet: +7, dressyr: +8, galopp +9


Enhörningar är hästdjur med ett horn i pannan. Detta horn ger dem en dressyrbonus på +15.

De avlas fram på ett särskilt sätt:

  • båda föräldrarna måste vara enhörningar av samma ras
  • 1 betäckningsomgång måste vara tillgänglig
då har du 1 chans på 5 att få ett enhörningsföl.

När samma enhörningssto fött 5 föl i rad utan att föda något enhörningsföl är nummer 6e garanterad att vara ett enhörningsföl.

Efter en betäckning av ett enhörningssto måste du vänta 10 timmar i verklig tid innan du kan betäcka henne igen eller betäcka ett potentiellt enhörningsföl.

Ridcenter

Hi 5410.19 är inte registrerad på ett ridcenter än.

Träning

Uthållighet
Snabbhet
Dressyr
Galopp
Trav
Hoppning

Tävlingar

specialisationwesternDenna häst har inriktningen Westernridning.

Fortplantning

Information

Hi 5410.19 är en laghäst och kan därför inte avlas.
reproductionBetäckningar: 1
arbreStamtavla
chevalAvkomma