MEA

Tjänstgöringstid : 5659 dagar
allmän ranking : 4e
Reserv : 1 893 454 613 equus
Ägarhistorik
Ridhäst Efemär KWPN Mörk linfux
17:45
Energi
23%
Hälsa
99%
Moral
99%

Färdigheter

Totalt: 300.00

Uthållighet
15
30.00
Snabbhet
28.5
57.00
Dressyr
34.5
69.00
Galopp
22.5
45.00
Trav
19.5
39.00
Hoppning
30
60.00
Ras: Efemär KWPNÅlder: 16 år
Art: RidhästHöjd: 160 cm
Kön: hingstVikt: 454 kg
Päls: Mörk linfux Född: 14/10/2026
Uppfödare: MEA Inkomster: 1 644 Equus

Vinster

trophee trophee2 trophee3
Galopplopp 0600
Travlopp 0500
Fälttävlan 01101
Hästhoppning 01000
Dressyr 0400
Genetisk potential Totalt: 300.00
Uthållighet30.00  Galopp45.00
Snabbhet57.00  Trav39.00
Dressyr69.00  Hoppning60.00
BLUP:
100.00
-100 0+100

Ursprung

Fader: Ouranos
Moder: Gaia
Efemär KWPN
100.0%
selleclassique2x2** Engelsk sadel

uthållighet: +2, snabbhet: +2, dressyr: +2, galopp +2, trav: +2, hoppning: +2

brideclassique2x2** Engelskt träns

uthållighet: +2, snabbhet: +2, dressyr: +2, galopp +2, trav: +2, hoppning: +2

falabellaFalabella

snabbhet: +8, dressyr: +7, trav: +9

tapisclassique1x1* engelskt schabrak

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bonnet1x1* Luva

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bande1x1* Benlindor

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1


Evanescence är en efemär häst.

De efemära hästarna besöker din avelsgård under begränsad tid.

Du kan sköta om dem, träna dem, ställa upp i tävlingar med dem och avla dem för att vinna priser och klättra i spelarrankningen.

De kan inte inackorderas på ett ridcenter.

De åldras i steg om 6 månader.

De här hästarna kan inte säljas.

Ridcenter

Evanescence är inte registrerad på ett ridcenter än.

Träning

Uthållighet
Snabbhet
Dressyr
Galopp
Trav
Hoppning

Tävlingar

specialisationclassiqueDenna häst har inriktningen Engelsk ridning.

Fortplantning

Information

reproductionBetäckningar: 40
arbreStamtavla
chevalAvkomma