Vitadrottningen

Tjänstgöringstid : 3774 dagar
allmän ranking : 3e
Reserv : 1 014 964 454 equus
Ägarhistorik
Ridenhörning Fransk travare Apelgrå
10:00
Energi
80%
Hälsa
100%
Moral
100%

Färdigheter

Totalt: 34549.56

Uthållighet
2918.936
5837.87
Snabbhet
3608.379
7216.76
Dressyr
3259.327
6518.65
Galopp
941.499
1883.00
Trav
4571.6015
9143.20
Hoppning
1975.039
3950.08
Ras: Fransk travareÅlder: 11 år
Art: RidenhörningHöjd: 170 cm
Kön: stoVikt: 538 kg
Päls: Apelgrå Född: 17/10/2026
Uppfödare: Vitadrottningen Inkomster: 853 Equus

Vinster

trophee trophee2 trophee3
Galopplopp 02000
Travlopp 0000
Fälttävlan 0010
Hästhoppning 0000
Dressyr 0000
Genetisk potential Totalt: 26500.89
Uthållighet4478.27  Galopp1444.46
Snabbhet5534.87  Trav7012.66
Dressyr5000.50  Hoppning3030.13
BLUP:
100.00
-100 0+100

Utmärkt egenskap

Uthållighet
4478.27
4478.27
4478.27
4478.27
Snabbhet
5534.87
5534.87
5534.87
5534.87
5534.87
Dressyr
5000.5
5000.5
5000.5
5000.5
5000.5
Galopp
1444.46
1444.46
Trav
7012.66
7012.66
7012.66
7012.66
7012.66
7012.66
Hoppning
3030.13
3030.13
3030.13
Denna häst har 2594 ypperlighetsstjärnor.

corneEnhörning

dressyr: +15

selleclassique3x3*** Engelsk sadel

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

brideclassique3x3*** Engelskt träns

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

potgraisseStor burk med fett

uthållighet: +8, snabbhet: +8

tapisclassique1x1* engelskt schabrak

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bonnet1x1* Luva

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bande1x1* Benlindor

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1


Enhörningar är hästdjur med ett horn i pannan. Detta horn ger dem en dressyrbonus på +15.

De avlas fram på ett särskilt sätt:

  • båda föräldrarna måste vara enhörningar av samma ras
  • 1 betäckningsomgång måste vara tillgänglig
då har du 1 chans på 5 att få ett enhörningsföl.

När samma enhörningssto fött 5 föl i rad utan att föda något enhörningsföl är nummer 6e garanterad att vara ett enhörningsföl.

Efter en betäckning av ett enhörningssto måste du vänta 10 timmar i verklig tid innan du kan betäcka henne igen eller betäcka ett potentiellt enhörningsföl.

Ridcenter

Sto 26500.89 är inte registrerad på ett ridcenter än.

Träning

Uthållighet
Snabbhet
Dressyr
Galopp
Trav
Hoppning

Tävlingar

specialisationclassiqueDetta sto har inriktningen Engelsk ridning.

Fortplantning

Information

Sto 26500.89 är en laghäst och kan därför inte avlas.
Nästa betäckning: 11 år 10 månader
reproductionBetäckningar: 1
arbreStamtavla
chevalAvkomma