Cursed Oasis

Tjänstgöringstid : 2795 dagar
allmän ranking : 56e
Reserv : 6 463 equus
Ägarhistorik
Ridenhörning Fransk travare Svart
12:00
Energi
31%
Hälsa
100%
Moral
100%

Färdigheter

Totalt: 34742.00

Uthållighet
2935.3505
5870.70
Snabbhet
3628.186
7256.37
Dressyr
3278.168
6556.34
Galopp
946.574
1893.15
Trav
4595.9465
9191.89
Hoppning
1986.774
3973.55
Ras: Fransk travareÅlder: 10 år
Art: RidenhörningHöjd: 168 cm
Kön: hingstVikt: 490 kg
Päls: Svart Född: 24/10/2026
Uppfödare: Cursed Oasis Inkomster: 911 Equus

Vinster

trophee trophee2 trophee3
Galopplopp 02000
Travlopp 0020
Fälttävlan 0000
Hästhoppning 0000
Dressyr 0000
Genetisk potential Totalt: 26604.93
Uthållighet4496.21  Galopp1449.91
Snabbhet5555.95  Trav7038.31
Dressyr5021.32  Hoppning3043.23
BLUP:
100.00
-100 0+100

Utmärkt egenskap

Uthållighet
4496.21
4496.21
4496.21
4496.21
Snabbhet
5555.95
5555.95
5555.95
5555.95
5555.95
Dressyr
5021.32
5021.32
5021.32
5021.32
5021.32
Galopp
1449.91
1449.91
Trav
7038.31
7038.31
7038.31
7038.31
7038.31
7038.31
Hoppning
3043.23
3043.23
3043.23
Denna häst har 2603 ypperlighetsstjärnor.

centre Ridcenterbonusar

uthållighet: +27, snabbhet: +27, dressyr: +27, galopp +27, trav: +27, hoppning: +27

corneEnhörning

dressyr: +15

selleclassique3x3*** Engelsk sadel

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

brideclassique3x3*** Engelskt träns

uthållighet: +3, snabbhet: +3, dressyr: +3, galopp +3, trav: +3, hoppning: +3

curepiedHovkrats

dressyr: +8

potgraisseStor burk med fett

uthållighet: +8, snabbhet: +8

tapisclassique1x1* engelskt schabrak

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bonnet1x1* Luva

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1

bande1x1* Benlindor

uthållighet: +1, snabbhet: +1, dressyr: +1, galopp +1, trav: +1, hoppning: +1


Enhörningar är hästdjur med ett horn i pannan. Detta horn ger dem en dressyrbonus på +15.

De avlas fram på ett särskilt sätt:

  • båda föräldrarna måste vara enhörningar av samma ras
  • 1 betäckningsomgång måste vara tillgänglig
då har du 1 chans på 5 att få ett enhörningsföl.

När samma enhörningssto fött 5 föl i rad utan att föda något enhörningsföl är nummer 6e garanterad att vara ett enhörningsföl.

Efter en betäckning av ett enhörningssto måste du vänta 10 timmar i verklig tid innan du kan betäcka henne igen eller betäcka ett potentiellt enhörningsföl.

Ridcenter

Namn:
Fram till:
27 oktober 2026
Box:
box 3*** vattentråg dusch lin
Fördelar:
foder havre morot sörp 3*** engelsk sadel 3*** engelskt träns 1* engelskt schabrak 1* luva 1* benlindor

Träning

Uthållighet
Snabbhet
Dressyr
Galopp
Trav
Hoppning

Tävlingar

specialisationclassiqueDenna häst har inriktningen Engelsk ridning.

Fortplantning

Information

Hingst 26604.93 är en laghäst och kan därför inte avlas.
reproductionBetäckningar: 1
arbreStamtavla
chevalAvkomma